Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

W słoikach zamiast przetworów miał 1,5 kg narkotyków [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono 13 słoików z podejrzaną zawartością. Jak się okazało, nie było w nich przetworów na zimę tylko narkotyki przeznaczone na sprzedaż. Mężczyzna posiadał łącznie 1,5 kg roślinnego suszu. 60-latek usłyszał 3 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Międzyrzecza ustalili, że 60-latek przebywający w domku nad jeziorem, może posiadać marihuanę, którą zamierza sprzedać. W wyniku przeszukania pomieszczeń, ujawnili i zabezpieczyli 13 słoików, w których nie było przetworów na zimę a 1,5 kg roślinnego suszu. Wstępny wynik testera narkotykowego wskazał obecność THC.

60-latek z Polkowic został zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, próby wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środka odurzającego oraz udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował mężczyznę na miesiąc. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(fot. Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone