Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Pomylił trasę i nie zatrzymał się na przystanku. Kierowca autobusu miejskiego z 3 promilami [foto]

Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który mając mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował autobusem komunikacji miejskiej. Kierowca trafił do aresztu. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

O niepokojącym zachowaniu kierowcy autobusu jednej z linii autobusowej w Wałbrzychu poinformował pasażer. Według relacji świadka, kierujący pomylił trasę oraz nie zatrzymał się na przystanku. Istniało podejrzenie, że może on być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowano patrol ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zatrzymali autobus na przystanku przy ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. Gdy otworzyli drzwi kabiny kierowcy poczuli woń alkoholu. Siedzący za kierownicą 47-latek bełkotliwie próbował przekonać mundurowych, że nie pił w dniu dzisiejszym alkoholu. Przeprowadzone zostało badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 47-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie poniesie teraz odpowiedzialność karną.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone