Niedziela, 17 stycznia 202117/01/2021

Kobieta potrącona przez ciężarówkę na przejściu dla pieszych [wideo]

Do groźnego wypadku doszło we wtorek 5 listopada około godziny 12:00
ul. Michelsona w Strzelnie. Kobieta prowadząca rower przez przejście dla pieszych została potrącona przez samochód ciężarowy. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Na nagraniu, które udostępnił w serwisie YouTube portal StrzelnoOnline, widać, jak kierowcy samochodu ciężarowego oraz osobowego przepuszczają trzy osoby, przechodzące przez przejście dla pieszych.

W momencie kiedy ostatnia osoba opuszcza przejście, pojazdy powoli ruszają, a na pasy wchodzą dwie kolejne piesze, w tym jedna prowadząca rower. Kobiety wchodzą wprost przed ruszającą ciężarówkę znajdując się tuż przed jej kabiną. Dochodzi do potrącenia pieszej prowadzącej rower, drugiej z kobiet udaje się uciec. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Na szczęście ta sytuacja nie skończyła się tragicznie.

(fot. screen wideo YT StrzelnoOnline)

2 komentarze

 1. Sciely zakręt, kierowca takiego kolosa nie miał szans ich zauważyć. Zabrakło wyobraźni u kobiet przechodzących

 2. Kierowca już ruszył, a kobiety wtedy weszły. Także dla mnie to wtargnięcie.
  Prawidłowe korzystanie z przejścia dla pieszych wiąże się z obowiązkiem zachowania szczególnej ostrożności przez pieszego. Pomimo tego, że dysponuje on pierwszeństwem na przejściu, powinien on swoje zachowanie dostosować do sytuacji. Przede wszystkim gwałtowne wejście na przejście pod nadjeżdżający samochód może być potraktowane jako wtargnięcie na jezdnię. Jak zauważył Sąd Najwyższy w wyroku z 15 maja 2002 r. (sygn. IV KKN 149/97) “Żródło” https://mojafirma.infor.pl/moto/kodeks-drogowy/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego/305763,Art-13-14-przejscie-dla-pieszych.html / Zakazy dla pieszych – art. 14

  Art. 14 Prawa o ruchu drogowym zawiera katalog zakazów dla pieszych. Zgodnie z jego treścią zabrania się pieszym:
  wchodzenia na jezdnię
  bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych;
  spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;