Niedziela, 09 maja 202109/05/2021

Ośmiu pseudokibiców zatrzymanych. W mieszkaniu maczety, broń i ręczne miotacze gazu [zdjęcia]

Po kilkumiesięcznych działaniach policjanci, zatrzymali 8 pseudokibiców jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat stanowili trzon grupy.

Policjanci ustalili, że kibole przygotowują się do walk ulicznych, a w tym celu spotykają się w jednym z mieszkań na terenie Tarnowa. Mężczyźni urządzili sobie w nim w pełni wyposażoną i przygotowaną do walk salę, w której nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju ochraniaczy, rękawic oraz worków treningowych.

Jak się później okazało, w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli sprzęt, który był wykorzystywany przez kiboli podczas bójek na ulicy, tj.: maczety, broń gazową, ręczne miotacze gazu oraz kominiarki w barwach klubowych.

Wczoraj kompletnie zaskoczeni pseudokibice tj. ośmiu mężczyzn z Tarnowa, w wieku od 17 do 29 lat, zostali zatrzymani przez policjantów, którzy przeprowadzili także przeszukania ich miejsc zamieszkania.

Po doprowadzeniu do miejscowej prokuratury zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w kilku pobiciach o charakterze chuligańskim, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Sześciu z zatrzymanych zostało doprowadzonych do sądu, który zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałej dwójki prokuratura zastosowała dozór policyjny.

(fot. Tarnowska Policja)

Komentarze wyłączone