Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Zapomniał, że jest pijany. Wsiadł na motorower

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego motorowerzystę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Jak się okazało kierowca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowym tłumaczył, że zapomniał, że jest pijany…

Podczas patrolu jednej ze wsi niedaleko miejscowości Mrocza w woj. kujawsko-pomorskim, uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierujący motorowerem, który nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali go do kontroli.

Od 24-latka wyraźnie czuć było alkohol. Alkomat wykazał w organizmie kierowcy aż 2,5 promila alkoholu. Usprawiedliwiając swoje zachowanie mieszkaniec mroteckiej gminy próbował tłumaczyć mundurowym, że odebrał pojazd od mechanika i tylko zamierzał sprawdzić czy jest sprawny, a poza tym, jak oświadczył, zapomniał, że jest pijany.

24-latek dostał zakaz dalszej jazdy. Niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Poniesie też odpowiedzialność, za jazdę bez wymaganych uprawnień, bo okazało się, że w ogóle nie ma prawa jazdy. Grożą mu dwa lata więzienia.

(fot. Info112.pl)

Komentarze wyłączone