Sobota, 25 marca 202325/03/2023

Pościg za pijanym kierowcą. W aucie kilkuletnie dziecko i ciężarna kobieta [wideo]

34-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policją. W trakcie ucieczki, przekraczał dozwoloną prędkość, ignorował znaki drogowe, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, a także dla pasażerów, którzy z nim podróżowali. Jak się okazało mężczyzna był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło we wtorek 12 października w Brodnicy. Patrol ruchu drogowego przy ul. Targowej zauważył daewoo tico, którego kierowca znany był policjantom. Mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wcześniej zatrzymywany był za jazdę po alkoholu. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, jednak ten zbagatelizował je i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Kierowca uciekał kilkanaście kilometrów, drogami gminnymi, polami, lasami, przecinając drogę krajową nr 15, po czym w lesie porzucił auto, podróżującą z nim kobietę oraz dziecko i zaczął uciekać.

Po pieszym pościgu 34-latek został zatrzymany. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało autem podróżowała z nim kobieta w zaawansowanej ciąży i 6-letnie dziecko.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

(fot. wideo Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone