Strzelał do kotów i ptaków, potem gotował z nich posiłki

73-latek z Elbląga został skazany za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do kotów i ptaków, następnie gotował z nich dla siebie posiłki lub karmił nimi psa. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi pięć najbliższych miesięcy.

Nawet kilkadziesiąt zwierząt mogło paść z ręki 73-latka, który na jednej z posesji w Elblągu strzelał z wiatrówki do gołębi, które sam hodował. Wśród ofiar były także kruki i koty, które były w zasięgu jego broni. Jak ustalili śledczy z martwych zwierząt gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa.

Sąd skazał 74-latka na pięć miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt na 7 lat i 4 tysiące złotych nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt w Elblągu. Pomimo wyroku mężczyzna nadal hodował gołębie i tym samym złamał sądowy zakaz. Wczoraj został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego w Elblągu, gdzie spędzi 5 miesięcy.

(fot. pixabay.com)

2 myśli na temat “Strzelał do kotów i ptaków, potem gotował z nich posiłki

  1. Zdziwiony

    Sytyraszne no strzelał do zwierząt i je zjadał, koniec świata – przecież mięso rośnie na drzewach to po co do niego strzelać???!!!

    Za ubicie koguta na niedzielny rosół też już się idzie do kicia? Co za chory kraj.

  2. Janusz

    dziadka wsadza a sędzia co paradował przy victorii to sprawa zamieciona pod dywan . Nawet dyscyplinarnie go nie wyje bo immunitet ma xD cyrk

Możliwość komentowania jest wyłączona.