Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Strzelał do kotów i ptaków, potem gotował z nich posiłki

73-latek z Elbląga został skazany za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do kotów i ptaków, następnie gotował z nich dla siebie posiłki lub karmił nimi psa. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi pięć najbliższych miesięcy.

Nawet kilkadziesiąt zwierząt mogło paść z ręki 73-latka, który na jednej z posesji w Elblągu strzelał z wiatrówki do gołębi, które sam hodował. Wśród ofiar były także kruki i koty, które były w zasięgu jego broni. Jak ustalili śledczy z martwych zwierząt gotował posiłki lub karmił nimi swojego psa.

Sąd skazał 74-latka na pięć miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt na 7 lat i 4 tysiące złotych nawiązki na rzecz schroniska dla zwierząt w Elblągu. Pomimo wyroku mężczyzna nadal hodował gołębie i tym samym złamał sądowy zakaz. Wczoraj został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego w Elblągu, gdzie spędzi 5 miesięcy.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Sytyraszne no strzelał do zwierząt i je zjadał, koniec świata – przecież mięso rośnie na drzewach to po co do niego strzelać???!!!

    Za ubicie koguta na niedzielny rosół też już się idzie do kicia? Co za chory kraj.

  2. dziadka wsadza a sędzia co paradował przy victorii to sprawa zamieciona pod dywan . Nawet dyscyplinarnie go nie wyje bo immunitet ma xD cyrk