Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

15-latka potrącona przez dwa samochody. Jest wideo z wypadku [wideo]

15-letnia dziewczyna została potrącona przez dwa samochody osobowe na oznakowanym przejściu dla pieszych w Radlinie. Nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Policja opublikowała nagranie z tego zdarzenia.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę po 17.00 na ulicy Korfantego w Radlinie. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych dziewczynę. 15-latka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena, kierowanego przez 19-latka.

Piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny.

Wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

(fot. wideo Policja Śląska)

10 komentarzy

 1. Właśnie sama na własne życzenie się wwila pod koła kierowca autobusu ja zaslonil a jadący osobowka zauważył w ostatniej chwili. Mnie rodzice uczyli od małego zawsze patrz czy coś jedzie mimo je zestes na przejściu i masz pierwszenstwo to samo wpajam moim dzieciom.
  Dużo zdrowia dla dziewczyny i szybkiego powrotu do pełni sprawności. kierowca chociaż wina spada na niego to osobiście mi go szkoda pod każdym względem……

 2. ALKA co Ty pieprzysz,kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności,i autobus nie ma tu nic do znaczenia. Kierowca nawet nie chamował,nawet nie zwolnił przy przejściu. To jest jego wina

 3. Z punktu widzenia prawa, wina leży po stronie kierowcy. Natomiast dziewczyna też ewidentnie nie włączyła myślenia. Na przejściach dla pieszych nie tylko kierowcy muszą zachować ostrożność ale piesi również. A tu jest przykład: jestem na przejściu to idę. Mam pierwszeństwo.
  Szkoda dziewczyny. Mogła chwilę zaczekać aż autobus odjedzie i będzie miała lepszą widoczność… I ona i kierowca… Dużo zdrowia w każdym bądź razie ?

  • Chyba Was wszystkich p…..ło. Wina dziewczyny? Przejście!!!! Są znaki na które trzeba zwracać uwagę. Widzisz znak STOP przed skrzyżowaniem i co? Nie zatrzymujecie się? Nie zachowujecie SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI? Pakujecie się na skrzyżowanie nie patrząc co się dzieje? Oczywiście że patrzycie, bo możecie się wpakować w ciężarówkę i zdechniecie marnie. Niestety 15 latka nie jest 35 tonową ciężarówką więc można olać znaki. Wina jest tylko i wyłącznie po stronie kierowcy. Każdy kto próbuje relatywizować jego winę ma g…no zamiast mózgu. Komentarze na temat tego że kogoś obrażam możecie sobie odpuścić. Sami sobie wystawiacie świadectwo.

 4. GOODAMN bo Ty ją zawsze zachowujesz!? Nie rozmawiajmy jak idioci bo wszyscy wiemy jak to działa.
  Fakt, widać brak reakcji po stronie kierowcy. W mojej opinii miał szansę uciec chociażby na pobocze, bo z nagrania wynika, że nie piratował.
  Zgadzam się z Alką. Ludzie nie szanują życia. Nie ma przyzwolenia na takie zachowanie pieszych i każdy powinien wyciągnąć z tego lekcję.

 5. Godamn a czy ty zawsze zatrzymujesz się jadąc samochodem przed przejściem w tej sytuacji? Nigdy się z czymś takim nie spotkałam.. . Dziewczyna zrobiła dwa kroki zza autobusu i walna ja samochód kierowca nie miał szans cokolwiek zrobić. A wystarczy tylko się zatrzymać i spojrzeć czy coś jedzie…….
  D jestem tego samego zdania szanujmy swoje zdrowie i nie patrzy na innych a tylko na siebie i będzie mniej wypadków.

 6. Kierowca zamiast ratować dziewczynę, ogląda obrażenia auta… Koniec świata.

 7. Goddamn ty to jednak jesteś *******

 8. Winny będzie kierowca, ale rzeczywiście, miał mało szans. Autobus kompletnie zasłonił mu przejście i fakt, że dziewczyna jest już na przejściu. Na długości kilku metrów, gdy ją zauważył, nie miał szans zatrzymania się. Choć jak widać szybko nie jechał (i całe szczęście!).

 9. W 100% wina dziewczyny. Zycze jej powrotu do 100% pelni zdrowia. Szkoda ze kierowca za to odpowie. Duze szczescie ze jechal wolno. Troszke szybciej lub wiekszs autko i bylby worek. I tak cud ze dziewczyna zyje i wstala odbijajac sie od jednego pod drugie autko.