Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Chciał wysadzić w powietrze cały blok. W mieszkaniu 27 kg trotylu [zdjęcia, wideo]

Wspólne działania ABW oraz funkcjonariuszy CBŚP pozwoliły zatrzymać 47-letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań w Płocku miał substancje do produkcji materiałów wybuchowych oraz już gotowe materiały wybuchowe. W lokalu ujawniono 27 kilogramów trotylu. Mężczyzna chciał wysadzić blok.

47-letni mieszkaniec Płocka, posiadający wykształcenie i specjalistyczną wiedzę techniczną skupował materiały służące do przygotowania silnych materiałów wybuchowych. Mężczyzna chciał prawdopodobnie wykorzystać swoje mieszkanie jako „bombę” i wysadzić cały blok.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego na zewnątrz budynku, tak aby nie miał dostępu do materiałów wybuchowych, a następnie przystąpiono do działań w jego mieszkaniu. Okazało się, że wewnątrz znajduje się duża ilość materiałów wybuchowych przygotowanych do detonacji.

W ocenie ekspertów wybuch mieszkania w 11 piętrowym bloku doprowadziłby do tragedii niewyobrażalnych rozmiarów i mógł pozbawić życia setek osób.
Aby zapewnić bezpieczeństwo, mieszkańcy bloku zostali ewakuowani i powrócą do swoich mieszkań po zneutralizowaniu zagrożenia.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty związane z nielegalnym gromadzeniem materiałów wybuchowych oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Komentarze wyłączone