Środa, 29 marca 202329/03/2023

Tragiczny finał poszukiwań 16-latka. Miał być nękany przez rówieśników ZDJĘCIA

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 16-letniego Filipa z Obornik w woj. wielkopolskim. Zwłoki nastolatka zostały znalezione w pobliżu masztu telekomunikacyjnego, kilka kilometrów za miastem. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec popełnił samobójstwo. Niewykluczone, że nastolatek był nękany przez rówieśników.

W minioną środę 16-letni Filip wszedł ze szkoły w Obornikach i ślad po nim zaginął. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, w której brali udział strażacy i policjanci.

– Przewodnik z psem przeszukał ok. 40 ha terenu, dron wykonał 4 loty i przeszukał ok. 60 ha, a łodzie wyposażone w sonary dokonały przeszukania koryta i obu nabrzeży Warty na odcinku około 20 km – przekazał mł. bryg. Leszek Walczak z PSP w Obornikach.

Niestety, w piątek po godz. 14, za ogrodzeniem ochronnym wieży telekomunikacyjnej w miejscowości Uścikowo odnaleziono ciało poszukiwanego 16-latka.

Jak przekazał kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, wszystko wskazuje na to, że nastolatek popełnił samobójstwo.

– W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy sugerujących, że przyczyną tragedii mogło być psychiczne znęcanie się rówieśników nad nastolatkiem, które pchnęło go do samobójstwa – informuje Głos Wielkopolski.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział, że policja w Obornikach nie otrzymała żadnych sygnałów o ewentualnym nękaniu 16-latka.

Głos Wielkopolski dotarł do matki jednego z uczniów, która twierdzi, że na początku roku szkolnego rodzice zostali poinformowani o przypadkach nękania nastolatka przez jego kolegów.

– Na wywiadówce wychowawczyni opowiedziała nam, że jeden z chłopców próbował popełnić samobójstwo. Uratował go jednak jeden z jego kolegów. Poinformowała nas, że szkoła zawiadomi o wszystkim policję i zorganizuje pogadankę zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Do takiego spotkania jednak nie doszło – powiedziała w rozmowie z portalem głoswielkopolski.pl matka jednego z uczniów.

Po tragicznych wydarzeniach uczniowie z klasy, do której uczęszczał Filip spotkali się z psychologiem.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności śmierci nastolatka.

(fot. PSP w Obornikach)

2 komentarze

  1. mały, ale wystarczająco potężny

    Ta, ciekawe co by zrobiła Bolidzja po otrzymaniu takowych sygnałów o nękaniu? Pogadankę?

  2. Teraz psycholog da tych, którzy go nękali?