Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Zwrócił uwagę młodym ludziom, żeby nie śmiecili. Został dotkliwie pobity [zdjęcia]

Kryminalni z Czechowic-Dziedzic zatrzymali troje sprawców, którzy przed sklepem spożywczym pobili 42-latka. 19-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek przy ulicy Michałowicza w Czechowicach-Dziedzicach. Późnym wieczorem do jednego ze sklepów przyszedł na zakupy 42-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Obok sklepu stało troje młodych ludzi, kobieta i jej dwóch znajomych, również mieszkańców powiatu bielskiego.

Cała trójka była wulgarna i zaśmiecała plac przed sklepem. Kiedy 42-latek zwrócił im uwagę, że niestosownie się zachowują, rzucili się na niego z pięściami. Mężczyzna przewrócił się, a sprawcy zaczęli go kopać po całym ciele, a następnie czym uciekli. Pokrzywdzony zdołał samodzielnie wstać i nie zawiadamiając o zdarzeniu policji, podszedł do domu.

Mimo braku oficjalnego zgłoszenia, o sprawie dowiedzieli się stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Pokrzywdzony potwierdził policjantom, że zdarzenie miało miejsce w rzeczywistości i opowiedział jego przebieg. Jak wyjaśnił policjantom, nie zgłaszał tego z powodu panującej epidemii koronawirusa.

Informacje przekazane przez niego i te, które już mieli śledczy, pozwoliły bezbłędnie wytypować sprawców pobicia. 42-latek złożył stosowne zawiadomienie o przestępstwie, a śledczy zabezpieczyli dowody i zatrzymali całą trójkę chuliganów. Zaskoczoną 19-latkę zatrzymali w domu. Jej dwaj kompani wpadli, gdy robili zakupy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty pobicia, za które każde z nich może trafić do więzienia nawet na 3 lata. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone