Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Dwoje dzieci wpadło do basenu przeciwpożarowego. Trwa walka o ich życie

Ok. godziny 15 we wtorek służby ratunkowe otrzymały informację, że dwoje dzieci wpadło do zbiornika przeciwpożarowego w Szczecinie. Dzieci były reanimowane. W ciężkim stanie trafiły do szpitala. 

Ze wstępnych informacji wynika, że troje dzieci w wieku od 11 do 14 lat bawiło się w pobliżu ul. Twardowskiego w Szczecinie, na terenie dawnego złomowiska. W pewnym momencie jeden z chłopców wpadł do zbiornika przeciwpożarowego, na ratunek ruszył mu kolega, który po chwili także zniknął pod powierzchnią wody. Trzeci z uczestników zdarzenia zaalarmował o wypadku służby.

Obu poszkodowanych chłopców udało się wydobyć ze zbiornika. Prawdopodobnie przebywali pod wodą około 30 min. Doszło u nich do zatrzymana krążenia. Niestety, na miejscu mimo trwającej kilkadziesiąt minut reanimacji, nie udało się przywrócić im funkcji życiowych.

Obaj zostali jednak podłączeni pod urządzenie – AutoPulse, które nazywamy dodatkowym ratownikiem, a jego zadaniem jest uciskanie automatyczne klatki piersiowej. Wykonuje ono RKO bez udziału człowieka, tak by serce cały czas pracowało, a krew dopływała do mózgu. Podpięci pod takie urządzenia trafili do szpitala na Pomorzanach. Na miejscu służby wciąż przeszukują zbiornik.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone