Sobota, 08 maja 202108/05/2021

W masce wilkołaka włamał się do sklepu. Znalazł ją w zabawkach wnuka [zdjęcia, wideo]

Na niecodzienny pomysł wpadł 52-latek, który włamując się do sklepu postanowił ukryć swoją tożsamość pod maską wilkołaka, którą jak się okazało, znalazł wśród zabawek swojego wnuka.

Funkcjonariusze z komendy w Elblągu zatrzymali dwóch mężczyzn: 36 i 52-latka, obaj podejrzani są o dokonanie włamań. Odzyskano też przedmioty, które znajdowały się w mieszkaniu 52-latka, a pochodziły z kradzieży. Były to elektronarzędzia, rowery i telefony komórkowe.

Ponadto w mieszkaniu znaleziono amfetaminę oraz marihuanę.

52-latek jest podejrzany włamanie do sklepu spożywczego. To właśnie podczas tego włamania mężczyzna użył… maski wilkołaka, którą zabrał z zabawek swojego wnuka. Policjanci zabezpieczyli maskę podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. 36 i 52-latek często działali razem. Podczas jednego z włamań ukradli m.in. dwa damskie rowery. To na nich jeździli później na kolejne włamania.

36-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów, w tym także zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone