Środa, 20 stycznia 202120/01/2021

Atak na ratowniczkę medyczną w szpitalu w Opocznie

Policjanci interweniowali w szpitalu powiatowym w Opocznie, gdzie nietrzeźwy i agresywny pacjent znieważył ratowniczkę medyczną oraz usiłował uderzyć ją szklaną butelką. 53 letni agresor został zatrzymany. Miał w organizmie 4,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną środę 20 listopada na terenie szpitala w Opocznie. Około godziny 13.30 policjanci otrzymali wezwanie do awanturującego się pacjenta, który kilka godzin wcześniej, w stanie upojenia alkoholowego został przywieziony do szpitala karetką.

Mężczyźnie została udzielona pomoc w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Niestety, po kilku godzinach pacjent zaczął zachowywać się bardzo agresywnie wobec opiekującej się nim ratowniczki. Był wulgarny, a w pewnym momencie zaatakował kobietę wyciągniętą z plecaka szklaną butelką.

Na szczęście ratowniczka szybko zareagowała i uniknęła ciosu. Z pomocą ruszyli koledzy kobiety, a po chwili na miejscu byli też wezwani policjanci. Jak się okazało agresywny 53-latek miał w organizmie ponad 4,5 promila alkoholu.Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone