Sobota, 16 stycznia 202116/01/2021

Dronem w kierowców. Policjanci obserwowali z powietrza przejścia dla pieszych [foto, wideo]

Jak wynika z policyjnych danych, wciąż rośnie liczba wypadków drogowych, do których dochodzi na przejściach dla pieszych. W związku z tym, funkcjonariusze świętokrzyskiej drogówki prowadzili działania „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”, do których wykorzystano policyjnego drona.

Jako najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych w okolicy przejść dla pieszych uważa się: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nadmierną prędkość, nieostrożne wtargnięcie przed jadący samochód, niestosowanie się do sygnalizacji czy wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem.

Od początku roku do końca października na świętokrzyskich drogach życie straciło aż 12 osób. To o 4 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach, mając na uwadze bezpieczeństwo przeprowadzili na terenie miasta działania „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”. W ramach akcji chodzi przede wszystkim o zapobieganie wypadkom, zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, oraz kształtowanie w świadomości ludzi odpowiedzialności za to co robimy na drodze.

Policjanci szczególną uwagę przywiązywali do wszelkich zdarzeń mogących wystąpić w relacji kierujący – pieszy. Poza patrolami realizującymi zadania, do akcji zaangażowano również policjantów oddziału prewencji, którzy wspierali całe przedsięwzięcie przy pomocy policyjnego drona obserwując kieleckie ulice.

(fot. wideo KMP Kielce)

Komentarze wyłączone