Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Bez uprawnień przewoził samochodem 7-osobową rodzinę, kobieta podróżowała w bagażniku [foto]

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 22-letniego obywatela Słowacji, który bez uprawnień do kierowania przewoził niesprawnym technicznie samochodem 7-osobową rodzinę. Wśród nich była dwójka dzieci, a kobieta podróżowała w bagażniku.

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Złotoryja przemieszcza się  samochód osobowy, którym podróżuje około 10 osób, w tym małe dzieci.

Policjanci szybko namierzyli poszukiwany samochód.

Jak się okazało za kierownicą siedział 22-letni obywatel Słowacji, który podróżował razem ze swoją liczną rodziną. W samochodzie przeznaczonym do przewożenia pięciu osób, siedziało oprócz niego jeszcze 6 pasażerów, w tym dwójka dzieci. Podczas kontroli wyszło na jaw, że w bagażniku podróżowała kobieta.

Kierowca w obawie przed konsekwencjami za popełnione wykroczenia podawał funkcjonariuszom fałszywe dane. Policjanci szybko ustalili jednak jego prawdziwą tożsamość. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a auto ze względu na liczne usterki nie nadaję się do dalszej jazdy. 22-latek został ukarany mandatami o łącznej wysokości 1,5 tysięcy złotych.

Nie były to jednak jedyne przewinienia 22-latka. W trakcie czynności, jeden z policjantów rozpoznał w nim osobę podejrzewaną o kradzież mienia. Kilka dni wcześniej, na lokalnej stacji paliw, mężczyzna ukradł artykuły spożywcze, a całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Obywatel Słowacji przyznał się do popełnionego wykroczenia, za które również został ukarany.  

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone