Piątek, 28 stycznia 202228/01/2022

Dotkliwie pobili kierowcę autobusu. Policja: „Nie ujdzie im to płazem” WIDEO

Policjanci z Poznania poszukują dwóch mężczyzn, którzy awanturowali się w autobusie i dotkliwie pobili kierowcę. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Całe zajście zarejestrował monitoring.

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem w rejonie skrzyżowania ulicy Łużyckiej i Sarmackiej w Poznaniu. Dwóch mężczyzn jadąc autobusem linii nr 169 piło alkohol i zachowywało się wulgarnie. Gdy pasażerowie zwrócili im uwagę na skandaliczne zachowanie, ci wszczęli awanturę. Po chwili sprawcy rzucili się z pięściami na kierowcę pojazdu, który próbował interweniować.

Agresorzy dotkliwie pobili kierowcę i uciekli. 60-letni mężczyzna trafił do szpitala. Nie wiadomo w jakim jest stanie. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu, a sprawą zajmują się policjanci.

– Dla nas sprawa absolutnie nr 1. W środę po południu dwaj pijani, wulgarni i agresywni mężczyźni wdali się w awanturę z pasażerami miejskiego autobusu. Potem dotkliwie pobili kierowcę. Nie ujdzie im to płazem – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

(fot. wideo Andrzej Borowiak)

Jeden komentarz

  1. Szkoda, że nie ma bezpośredniej transmisji z autobusu to by może zwiększyło szansę schwytania bandytów.