Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Policjanci zlikwidowali dwa magazyny i fabrykę nielegalnych papierosów. 7 osób zostało zatrzymanych [zdjęcia]

Funkcjonariusze wydziału przestępczości gospodarczej i korupcji KPP w Wołominie, wydziału odzyskiwania mienia KSP i Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny z papierosami i półproduktami do produkcji wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Do sprawy zatrzymano 7 mężczyzn. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze dokonali jednoczesnego sprawdzenia trzech różnych adresów, m.in. w gminie Sadkowice w województwie łódzkim, gdzie ujawniona została nielegalna fabryka papierosów. Na terenie powiatu grójeckiego w gminie Promna mundurowi odkryli magazyn wyprodukowanych papierosów bez akcyzy, a w gminie Stromiec kolejny magazyn półproduktów dostarczanych do ujawnionej fabryki papierosów. Policjanci zabezpieczyli 4920 kg krajanki tytoniu, 976000 sztuk papierosów oraz 417 kg odpadu papierosowego. Jak wynika z poczynionych ustaleń, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oraz podatku VAT oszacowano na kwotę blisko 6,2 mln zł.

W związku ze sprawą zatrzymanych 7 mężczyzn w wieku od 25 do 49 lat. Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw karnoskarbowych polegających na nielegalnej produkcji, przechowywaniu i obrocie wyrobami akcyzowymi – papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy, wytworzenia bez wymaganych rejestracji i wprowadzenia do obrotu papierosów i krajanki tytoniowej, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu.

Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Radomiu oraz funkcjonariuszy zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Może im grozić kara do 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

(fot. KPP w Wołominie, źródło KPP w Wołominie)

Komentarze wyłączone