Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Szczotką na kiju „zabezbieczyli” ciężki ładunek [zdjęcia]

Inspektorzy ITD, na terenie woj. wielkopolskiego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Jak się okazało litewscy kierowcy wpadli na niecodzienny pomysł zabezpieczenia ładunku, który przewozili. Do tego celu wykorzystali szczotkę na długim kiju. Ten pomysł jednak nie zyskał aprobaty inspektorów ITD.

Nie lada pomysłowością wykazała się dwuosobowa załoga litewskich kierowców ciężarówki podczas zabezpieczania ładunku przed wyruszeniem w trasę. Mężczyźni uznali, że szczotka do zamiatania będzie odpowiednią podporą, uniemożliwiającą przemieszczenie się ładunku podczas jazdy. Innego zdania byli inspektorzy ITD, którzy zatrzymali pojazd do kontroli na autostradzie A2 w Żdżarach koło Konina do rutynowej kontroli. Inspektorzy wydali kierowcom polecenie właściwego zabezpieczenia ładunku przy pomocy belek rozporowych.

Kierowcy nie tylko nie zabezpieczyli odpowiednio ładunku, ale nie zadbali również o własne bezpieczeństwo. W chwili zatrzymania nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, zostali ukarani mandatami karnymi.

(fot. ITD)

Komentarze wyłączone