Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Audi wpadło do rozlewiska. Ofiary to nastolatkowie w wieku od 17 do 19 lat [zdjęcia, wideo]

Policjanci ustalają okoliczności koszmarnego wypadku, do którego doszło dzisiaj nad ranem na trasie Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. Osobowe audi A4 zjechało z drogi i wpadło do rozlewiska. Mimo wysiłków ratowników 5 młodych osób zginęło na miejscu. Ofiary były w wieku od 17 do 19 lat.

Tuż przed godziną 6 rano policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód osobowy wpadł do wody. Widać było tylko dach pojazdu, który wystawał ponad powierzchnię, uszkodzone były także bariery energochłonne.

Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że w audi znajduje się pięć osób. Cztery zostały wyciągnięte z samochodu, natomiast piątą osobę musieli podjąć ratownicy z grupy wodno-nurkowej – relacjonuje st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Mimo usilnych starań załogi pogotowia ratunkowego oraz strażaków życia kierowcy i pasażerów nie udało się uratować, choć reanimacja trwała niemal godzinę. Ofiarami są dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat.

Policjanci wspólnie z prokuratorem prowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając powstałe ślady, które pomogą w odpowiedzi na pytanie o okoliczności tego zdarzenia.

Warunki we wtorkowy poranek były trudne, zwłaszcza w tym miejscu. Mokra i śliska nawierzchnia, łuk drogi, słupek rtęci wskazujący na 2-3 °C, duża wilgotność tego terenu stwarzały trudne warunki dla kierowców.

Na miejscu obecni byli również policyjni psycholodzy, którzy byli do dyspozycji rodzin ofiar.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone