Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Pijana matka wyrzuciła z pokoju swoje dzieci. W mieszkaniu ujawniono narkotyki [zdjęcia]

28-latka została zatrzymana przez policjantów z Zabierzowa. Kobieta odpowie za posiadanie narkotyków i opiekę nad dziećmi w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało podczas interwencji 28-latka była poszukiwana do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

8 grudnia funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań w gminie Zabierzów, gdzie według zgłoszenia pijana matka miała wyrzucić z pokoju swoje dzieci, nad którymi sprawowała opiekę. Płacz jednego z dzieci doprowadził do powiadomienia o tym fakcie policji.

Mundurowi zastali w mieszkaniu  28-latkę, jej 3 letnią córkę i 14 miesięcznego syna, obecni byli też rodzice kobiety. Badanie trzeźwości wykazało u 28-latki ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Na widok mundurowych zachowywała się agresywnie i nerwowo, krzyczała biegając po pokoju. 

W mieszkaniu policjanci ujawnili narkotyki – ponad 55 gramów marihuany, 0,1 grama amfetaminy i tabletkę z cechami substancji psychoaktywnych. Po sprawdzeniu 28-latki w systemie policyjnym okazało się, że jest poszukiwana przez sąd do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków. Kobieta została zatrzymana, a dziećmi zajęli się dziadkowie. 

28-latka spędzi najbliższe 3 miesiące, odsiadując wcześniej zasądzoną karę. W międzyczasie usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz sprawowania opieki nad małoletnimi w stanie nietrzeźwości, czym naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za te przestępstwa grozi jej do 10 lat więzienia. Kwestią jej opieki nad dziećmi zajmie się też sąd rodzinny. 

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Jeden komentarz

  1. Niezła karyna i patola 500+