Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Wypadek z udziałem policyjnego radiowozu, dwóch funkcjonariuszy rannych [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło w sobotę 14 grudnia w Kożuchowie w woj. lubuskim.
26-latek, który podczas ucieczki przed policją uderzył w radiowóz został zatrzymany i trafił do aresztu. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. W wyniku zderzenia ranni zostali dwaj funkcjonariusze.

Policjanci zauważyli zaparkowany na pasie zieleni pojazd marki Lancia Lybra. Samochód posiadał liczne uszkodzenia karoserii. Kierujący kiedy zorientował się, że podchodzą do niego mundurowi natychmiast ruszył z dużą prędkością.

Pomimo, użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, do którego włączyli się dzielnicowi, którzy wykorzystując radiowóz utworzyli blokadę w rejonie miejscowości Wrociszowa. Jadąca od strony Kożuchowa z ogromną prędkością lancia uderzyła w radiowóz, z którego nie zdążyli wysiąść policjanci.

26-latek wybieg z samochodu i próbował jeszcze uciekać w kierunku lasu, jednak bezskutecznie. Został zatrzymany i obezwładniony. W aucie zabezpieczono narkotyki. Podczas interwencji policjanci zmuszeni byli oddać strzał ostrzegawczy. W zdarzeniu dwóch funkcjonariuszy zostało rannych i trafiło do szpitala.

Mężczyzna odpowie za uszkodzenie ciała, ucieczkę i niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie narkotyków i wywieranie wpływu na funkcjonariusza policji.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone