Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Pijany 35-latek poszczuł policjantów dwoma amstaffami [foto]

Policjanci zatrzymali po pościgu 35-latka, który mając dwa promile alkoholu w organizmie nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami. W trakcie ucieczki mężczyzna będąc na terenie posesji poszczuł policjantów dwoma amstaffami. 35-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę, 18 grudnia. Podczas patrolowania okolic Krosna Odrzańskiego, policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierującego busem.

Mężczyzna jednak zamiast się zatrzymać, gwałtownie przyspieszył i po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się przed posesją, wyskoczył z auta i zaczął uciekać.

Podczas próby zatrzymania przez policjantów mężczyzna odepchnął jednego z funkcjonariuszy i wbiegł do budynku, gdzie znajdowały się dwa amstaffy, które po komendzie wydanej przez mężczyznę, ruszyły w kierunku funkcjonariuszy. 35-latek wykorzystał to i uciekł do lasu.

Po krótkich poszukiwaniach mężczyzna znalazł się w rękach policjantów. Był agresywny i nie reagował na wydawane polecenia. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 35-latka. Badanie wykazało, że miał dwa promile alkoholu w organizmie. Została mu także pobrana krew do badań na zawartość narkotyków.

35-latkowi może usłyszeć zarzuty związane z czynną napaścią, znieważeniem i kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za te czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone