Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Pożar pensjonatu w Szklarskiej Porębie. Dwie osoby wyskoczyły przez okno, budynek grozi zawaleniem [zdjęcia]

W niedzielę nad ranem doszło do groźnego pożaru w jednym z pensjonatów w Szklarskiej Porębie. Na miejsce natychmiast zadysponowano jednostki straży pożarnej.

Tuż przed godziną piątą rano straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze pensjonatu w Szklarskiej Porębie przy ulicy Wysokiej. Po przyjeździe na miejsce z płonącego budynku ewakuowano 25 gości, wśród których były także dzieci. Dwie osoby, którym ogień odciął drogę ewakuacji, wydostały się przez okno.

Jak wynika ze wstępnych informacji, pożar wybuchł w górnej kondygnacji budynku. Konieczne było odcięcie dopływu gazu oraz energii elektrycznej. Strażacy, aby eliminować zarzewia ognia musieli rozcinać fragmenty dachu. Usuwali też spalone elementy.

Pożar udało się ugasić, ale drewniana konstrukcja budynku została mocno naruszona. Górna kondygnacja może grozić zawaleniem. Na miejsce wezwano Inspektora Nadzoru Budowlanego, który wyłączył obiekt z użytkowania.

Nie ma informacji o rannych. Z ogniem walczyło 5 jednostek straży pożarnej. Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Dokładne okoliczności i przyczyny pożaru są ustalane.

(fot. OSP Szklarska Poręba)

Komentarze wyłączone