Piątek, 12 lipca 202412/07/2024

Z Wisły wyłowiono zwłoki mężczyzny. Policjanci zrekonstruowali twarz denata [foto]

Policjanci z Oświęcimia prowadzą czynności mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzny, którego zwłoki zostały 29 czerwca 2018 wyłowione z Wisły w rejonie Dworów.

Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. Niemożliwa była identyfikacja mężczyzny na podstawie rysów twarzy. Denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Kod DNA zmarłego został wprowadzony do policyjnej bazy GENOM, jednakże powyższe działanie również nie przyniosło rezultatu.

Z przeprowadzonych badań przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie wynika, że denat był w wieku około 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/. Miał wysokie czoło, oczy wpadnięte, duże, brwi krzaczaste, szerokie, łukowate, nos duży, wąski, uszy średnie, odstające, wargi cienkie. Następnie w IES na podstawie czaszki denata specjaliści dokonali również rekonstrukcji przybliżonego wyglądu jego twarzy, który opublikowała policja.

W związku z powyższym wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 33 8475 242, 33 8475 280 lub najbliższą jednostką policji.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone