Poniedziałek, 25 września 202325/09/2023

Nastolatka podcięła sobie żyły i chciała rzucić się pod pociąg. Liczyła się każda sekunda

Przebywająca na torach 18-letnia dziewczyna podcięła sobie żyły i ruszyła w kierunku nadjeżdżającej lokomotywy. Funkcjonariusze SOK pobiegli za młodą kobietą i w ostatnim momencie ujęli ją tuż przed nadjeżdżającym pojazdem kolejowym. 18-latka została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego od maszynisty pociągu relacji Wrocław Główny – Warszawa Gdańska. Wynikało z niego, że nieuprawnione osoby przebywają na torach czynnych. Dyżurny zmiany SOK natychmiast skierował na szlak kolejowy Ostrów Wielkopolski – Topola Osiedle patrol z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim.

– Funkcjonariusze SOK po dotarciu na miejsce zauważyli stojącą przy torach młodą kobietę, która w ręku trzymała żyletkę i biegła w stronę nadjeżdżającej lokomotywy. Mundurowi natychmiast zareagowali na zaistniałą sytuację. W ostatnim momencie ujęli nastolatkę tuż przed nadjeżdżającym pojazdem kolejowym – przekazała Komenda Głowna Straży Ochrony Kolei.

Roztrzęsioną dziewczynę z silnie krwawiącymi ranami ciętymi przedramienia oraz krwotokiem nosa ściągnęli z torów kolejowych w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze natychmiast udzielili jej pomocy przedmedycznej zakładając na rany opatrunek uciskowy oraz zatamowali krwawienie z nosa. Szybka pomoc doprowadziła do uratowania ludzkiego życia.

Mundurowi wezwali pomoc medyczną, a do czasu przyjazdu karetki zaopiekowali się 18-latką, która chciała odebrać sobie życie. Błyskawiczna interwencja funkcjonariuszy SOK niewątpliwie zapobiegła tragedii, a uratowana młoda kobieta trafiła pod opiekę lekarza.

(fot. SOK, źródło SOK)

2 komentarze

  1. Dziadek ze Slamsowa

    Uratowana młoda kobieta trafiła pod opiekę lekarza – ciekawe czy podziękuje ratującym ją funkcjonariuszom i lekarzom, czy Bogu.

  2. Z zyletka na lokomotywe? To jak z motyka na Slonce.