Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Volvo wpadło do wykopu. W środku dwóch pijanych nastolatków [zdjęcia]

W centrum Wrocławia auto osobowe wpadło do głębokiego wykopu. Pojazdem podróżowało dwóch nietrzeźwych nastolatków. Żaden z nich nie przyznał się do kierowania samochodem. Mężczyźni zostali zatrzymani.

W minioną niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Zamkowej we Wrocławiu. Na miejscu mundurowi zastali osobowe volvo, którego niemal połowa znajdowała się w głębokim wykopie. Dwóch mężczyzn stojących obok auta, na widok policyjnego radiowozu zaczęło uciekać.

Po krótkim pościgu mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem. Funkcjonariusze w kieszeni jednego z nich znaleźli kluczyki do auta. Jak się okazało obaj byli nietrzeźwi. 18-letni mieszkaniec gminy Jordanów Śląski miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a jego 19-letni towarzysz również był mocno nietrzeźwy.

Policjanci ujawnili przy jednym z nastolatków portfel z dokumentami innej osoby i obecnie sprawdzają, jak wszedł w jego posiadanie. Ponieważ żaden z mężczyzn nie chciał przyznać się do prowadzenia samochodu, obaj zostali zatrzymani do dalszych wyjaśnień.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Jeden komentarz

  1. przy próbie ucieczki powinni ich od razu odstrzelić