Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Ukradł tablice, uderzył w drzewo i próbował uciec z miejsca zdarzenia [zdjęcia, wideo]

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który ukradł tablice rejestracyjne i kierując osobowym nissanem uderzył w drzewo, a następnie próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna jest podejrzany także o posiadanie środków odurzających.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w centrum Olsztyna. Kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo, po czym usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia, ale uniemożliwił mu to funkcjonariusz służby więziennej, który był świadkiem zdarzenia i zatrzymał kierowcę.

Okazało się, że 31-latek, chwilę wcześniej ukradł tablice rejestracyjne z jednego z zaparkowanych aut na terenie miasta. Ponadto od 2010 miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie przeszukania auta, funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu roślinnego.

31-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci nałożyli na niego również mandaty karne za liczne wykroczenia w ruchu drogowym, których mężczyzna dokonał podczas swojej nieodpowiedzialnej jazdy. 


(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone