Piątek, 07 sierpnia 202007/08/2020

Pijany kierowca jednośladu uciekał przed policją [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali po pościgu 36-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek, 7 stycznia w godzinach popołudniowych policjanci z lubuskiej drogówki zauważyli na ul. 22 lipca w Nowym Miasteczku motocyklistę jadącego bez wymaganego kasku ochronnego. Mundurowi próbowali zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Suzuki, dając sygnały świetlne i dźwiękowe. Motocyklista jednak zignorował polecenie, momentalnie przyspieszył i zaczął uciekać.

Pirat drogowy wielokrotnie zmuszał innych kierujących do zjeżdżanie na pobocze. Widząc ciągle jadący za nim radiowóz skręcił w drogę leśną. Po przejechaniu około 300 metrów, stracił panowanie nad jednośladem i upadł.

Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak po chwili został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Jak się okazało kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz liczne wykroczenia odpowie przed sądem. 

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

1 komentarz

  1. Powinni od razu odstrzelić moczymordę.Po co mają broń,dla ozdoby???