Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Zaatakował policjanta siekierą. Podczas zatrzymania padły strzały

Podczas interwencji policji w jednej z kamienic we Wrocławiu, agresywny mężczyzna rzucił się na jednego z funkcjonariuszy zadając mu cios siekierą. Funkcjonariusze, aby obezwładnić napastnika musieli użyć broni.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 11 we Wrocławiu. Mundurowi udali się
na interwencję do jednej z kamienic w dzielnicy Stare Miasto. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który uszkodził siekierą drzwi sąsiada i chodzi po klatce schodowej trzymając niebezpieczne narzędzie w ręku.

Gdy policjanci pojawili się na miejscu, na klatkę schodową, z jednego z mieszkań wybiegł mężczyzna trzymający w ręku siekierę. Po chwili zaatakował niebezpiecznym narzędziem jednego z policjantów. Ostrze siekiery trafiło w kamizelkę kuloodporną, którą posiadał na sobie policjant. Pozostali dwaj funkcjonariusze użyli broni służbowej wobec napastnika skutecznie obezwładniając go.

Na miejscu podejrzanemu udzielona została pomoc medyczna, a następnie został on przewieziony do szpitala. Policjant, który otrzymał cios niebezpiecznym narzędziem, nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wyjaśniane są okoliczności związane z zachowaniem agresywnego mężczyzny i motywami jego działania. Na miejscu prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza zabezpieczyła materiały dowodowe w tej sprawie.

(fot. policja, źródło KMP Wrocław)

Komentarze wyłączone