Piątek, 25 czerwca 202125/06/2021

Zgłosił znęcanie…bo chciał napić się kawy z policjantami

W miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenie od 54-latka, który miał paść ofiarą znęcania. Gdy mundurowi pojawili się na miejscu okazało się, ze do przestępstwa nie doszło, a zgłaszający chciał jedynie wypić kawę z policjantami. Gdy ci odmówili, mężczyzna zaczął ich straszyć przełożonymi i telewizją.

W miniony weekend łosiccy policjanci zostali wezwani na teren gminy Olszanka, gdzie 54-letni mężczyzna miał paść ofiarą znęcania. Na miejscu okazało się, że do przestępstwa nie doszło. Zgłaszający oznajmił policjantom, że „to wszystko ściema”, a policję wezwał, ponieważ chciał, aby funkcjonariusze…napili się z nim kawy. Na stole stała kawa i ciasto.

Obok kawy leżały mandaty za wcześniejsze bezpodstawne wezwania policji oraz karteczki z numerami telefonów do Komendy Głównej Policji, CBŚP oraz interwencyjnego programu telewizyjnego. Zgłaszający zagroził policjantom, że jeżeli nie wypiją z nim kawy, to użyje tych numerów telefonów, żeby ich do tego zmusić. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że kolejny raz bezpodstawnie wezwał policję.

Osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają policję popełniają wykroczenie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń, który mówi, że „kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone