Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Jest areszt dla 30-letniego Ukraińca podejrzanego o usiłowanie zabójstwa [foto]

Funkcjonariusze z warszawskiej Woli zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie ciała. Mężczyzna miał zadać cios nożem w okolice klatki piersiowej pokrzywdzonemu. Decyzją sądu 30-latek został aresztowany na trzy miesiące.

W niedzielę w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który został ugodzony nożem. Na miejscu funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który z raną kłutą klatki piersiowej został przetransportowany do szpitala.

Podejrzanym w tej sprawie okazał się 30-letni obywatel Ukrainy, mężczyzna został zatrzymany. Uzyskane w toku śledztwa dowody pozwoliły na potwierdzenie jego udziału w zdarzeniu. Jak ustalili mundurowi pomiędzy mężczyznami miało dojść do kłótni, w trakcie której sprawca zaatakował ofiarę nożem. Zaraz po tym wybiegł z budynku.

Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz gróźb karalnych i uszkodzenia ciała innego mężczyzny. Decyzją sądu Obywatel Ukrainy został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. KRP IV Bemowo, Wola, źródło KRP IV Bemowo, Wola)

Komentarze wyłączone