Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego samochodu. Chwilę później doszło do eksplozji [zdjęcia]

Policjanci z Katowic, wracając ze służby uratowali życie mężczyzny, w ostatnim momencie odciągając go od płonącego samochodu. Chwilę później nastąpiła eksplozja.

Mundurowi zauważyli, że doszło do pożaru samochodu osobowego, który znajdował się na przeciwnym pasie ruchliwej drogi. Z komory silnika wydobywał się ogień i kłęby dymu.

Policjanci zablokowali ruch w kierunku Częstochowy.

Kierowca, chcąc ocalić rzeczy przed spaleniem, próbował wyciągnąć je z bagażnika. Sytuacja była jednak bardzo poważna, bowiem płomienie cały czas się powiększały, a ogień zaczął zajmować również tył pojazdu. Mundurowi odciągnęli mężczyznę od płonącego auta na bezpieczną odległość. Chwilę później nastąpiła eksplozja paliwa i wybuch akumulatora, po czym cały samochód stanął w płomieniach.

Mundurowi zapewnili mężczyźnie pomoc przedmedyczną. Oprócz niego, w samochodzie nie było na szczęście innych osób. Kierowcą okazał się obywatel Niemiec. Na miejsce przyjechała straż pożarna i ogień został ugaszony. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów nie doszło do tragedii i nikt nie ucierpiał.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone