Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Zaatakował psa gazem, bo zdenerwowało go szczekanie [wideo]

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który we wtorek, 14 stycznia, spryskał oczy psa gazem pieprzowym. Zwierzę było przywiązane i czekało na właściciela przed wejściem do sklepu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 stycznia, około godziny 17:00 przed jednym ze sklepów na os. Jagiełły w Poznaniu.

Zwierzę było przywiązane przed wejściem i czekało na właściciela, który wszedł do sklepu. Na nagraniu monitoringu widać mężczyznę, który podchodzi najpierw do drzwi sklepowych, a następnie rozgląda się i atakuje psa gazem pieprzowym, pryskając zwierzęciu prosto oczy. Po chwili mężczyzna ucieka.

Właściciel psa, który po kliku minutach wyszedł ze sklepu od razu zauważył ze zwierzę dziwnie się zachowuje.

„Od razu poznałem, że mój pies został zagazowany, bo oblizywał, przecierał i mrużył oczy, a na ziemi były trzy stróżki od gazu, które specjalnie dotknąłem palcem i wtarłem w twarz, by się upewnić” – napisał mężczyzna w mediach społecznościowych.

Właściciel psa zgłosił sprawę na policję. Dzięki nagraniom z monitoringu podejrzanego udało się szybko ustalić. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyzna tłumaczył, że zaatakował psa, bo zdenerwowało go szczekanie zwierzęcia.

(fot. Twitter/Andrzej Borowiak, wideo FB/ Hiacynt Sowa)

Komentarze wyłączone