Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Pijany 34-latek staranował radiowóz. W aucie wiózł 11-letnie dziecko [zdjęcia]

Funkcjonariusze zatrzymali po pościgu kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas pościgu staranował policyjny radiowóz. 34-latek przewoził 11-letnie dziecko i miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz.16.00. policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej pełniąc służbę w Szczucinie, zauważyli kierującego audi A3, który zatrzymał się w miejscu niedozwolonym. Polecili kierowcy zjechanie z drogi na pobliski parking. Ten nie dostosował się jednak do wydanego polecenia i gwałtowanie ruszył z miejsca. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem.

Kierowca audi nie reagował na sygnały do zatrzymania, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ryzykownie wyprzedzał inne pojazdy, a do tego poruszał się z prędkością blisko 140 km. Podczas pościgu uciekinier z impetem uderzył w policyjną skodę.

W wyniku zderzenia 34-letni kierowca audi oraz dwóch funkcjonariuszy doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. W audi był także 11-letni pasażer, dziecko zostało przekazany matce.

Jak się okazało 34-letni mieszkaniec gminy Szczucin miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara   do 5 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone