Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych. Zobacz moment wypadku [wideo]

Do zdarzenia doszło w piątek, 17 stycznia, około godziny 16:30 na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie w woj. wielkopolskim. Kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Honda, 46-letni mieszkaniec Strzałkowa jadąc ulicą Gnieźnieńską w kierunku Słupcy na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego przez to przejście 65-letniego mieszkańca Witkowa.

Na nagraniu umieszczony w sieci widać jak kierowca samochodu dostawczego zatrzymuje się przed przejściem, by przepuścić pieszego. Mężczyzna przechodzi przez pasy, ale kiedy jest już za połową jezdni uderza w niego jadąca z przeciwnego kierunku honda.

Siła uderzenia była tak duża, że pieszy przeleciał w powietrzu kilka metrów. W wyniku zdarzenia 65-latek doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala.

Policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że uczestnicy byli trzeźwi. Zatrzymali prawo jazdy kierującemu hondą.

(fot. screen wideo Piraci Drogowi – piracidrogowi.pl )

Komentarze wyłączone