Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Pijany kierowca BMW zakończył ucieczkę na ogrodzeniu. Zobacz wideo

Policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzili pościg za kierowcą BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 33-latek brawurową jazdę zakończył na ogrodzeniu posesji. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony. Badanie alkomatem wykazało, że był pod wpływem alkoholu.

W nocy ze środy na czwartek mundurowi jadąc ulicą 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim, zauważyli samochód, który jechał z nadmierną prędkością. Gdy tylko włączyli sygnały świetlne i dali sygnał do zatrzymania kierującemu, kierowca BMW przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Kierowca po drodze łamał wszelkie przepisy drogowe, a prędkość z jaką się poruszał sięgała blisko 150 km/h. Na ulicy Pszowskiej, w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w ogrodzenia dwóch posesji. Funkcjonariusze obezwładnili go i zatrzymali.

33-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano mu prawo jazdy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. wideo Policja Śląska)

Komentarze wyłączone