Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Psy dotkliwie pogryzły biegacza. Właściciele zwierząt zostali zatrzymani

Łódzcy policjanci zatrzymali właścicieli niebezpiecznych psów, które 2 lutego na terenie łódzkich Łagiewnik pogryzły dotkliwie biegacza. Psy zostały zostały przewiezione na obserwację. Jak ustalono nie był to pierwszy raz, kiedy pozbawione nadzoru zwierzęta zaatakowały człowieka.

2 lutego 2020r. biegającego po Lesie Łagiewnickim mężczyznę zaatakowały trzy psy, które dotkliwie go pogryzły. Ranny 47-latek nie był w stanie sam odgonić zwierząt. Tylko dzięki odważnej i zdecydowanej reakcji dwóch świadków, którzy widząc całe zdarzenie rzucili się do pomocy, nie doszło do jeszcze poważniejszych obrażeń. Mężczyzna z poważnymi ranami został przetransportowany do szpitala.

Policjanci sprawdzili pobliski teren, jak również posesje, z których zwierzęta mogły uciec. Jedna z nich była szczególnie brana pod uwagę, ze względu na ubiegłoroczne zdarzenie, w którym pozbawione opieki agresywne psy zaatakowały innego mężczyznę. Podczas wizyty stróżów prawa właścicielka utrzymywała, że jej czworonogi cały czas były właściwie zabezpieczone i nie wychodziły poza teren posesji.

Policjanci postanowili dogłębnie to sprawdzić. Aby jednoznacznie rozwiać wątpliwości, wraz z jednym ze świadków wrócili na posesję. Na miejscu mężczyzna po obejrzeniu czworonogów, bez wahania potwierdził, że właśnie te trzy psy atakowały 47-latka.Psy zostały skierowane na obserwację.

Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu decyzją Prokuratora Rejonowego Łódź Bałuty 50-letnia właścicielka i jej o rok starszy mąż zostali zatrzymani.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze wyłączone