Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Szła boso środkiem jezdni. Była nietrzeźwa [foto]

Do niecodziennego zdarzenia doszło w minioną sobotę na ulicach Bartoszyc w woj. warmińsko-mazurskim. 40-letnia kobieta postanowiła wybrać się na spacer, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 40-latka szła boso środkiem jedni. Jak się okazało kobieta była nietrzeźwa. Twierdziła, że zrobiła to po to, aby sprawdzić reakcje ludzi i policji.

W sobotę przed południem pijana 40-latka chodziła boso ulicami Bartoszyc. Mało tego, zatrzymywała samochody na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na ul. Bohaterów Warszawy. Świadkowie niecodziennej sytuacji zawiadomili policjantów. Niecodzienne było też to, że niemal w tym samym czasie, gdy informacja wpłynęła do policjantów, pijana 40-latka przybiegła do komendy i poinformowała, że chodziła boso środkiem miejskich ulic, bo chciała sprawdzić, jak będą reagować ludzie i policja.

No i sprawdziła. Kobieta została wylegitymowana, jednak z uwagi na stan upojenia alkoholem, odstąpiono od ukarania jej mandatem karnym w tym czasie. Co nie oznacza, że kara ją ominie. Mieszkanka gm. Bartoszyce popełniła wykroczenie – stworzyła zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które w postępowaniu przed sądem grozi jej kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone