Piątek, 07 sierpnia 202007/08/2020

Są wyniki sekcji zwłok 2-miesięcznych bliźniaków z Bydgoszczy

W środę Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy poinformowała, że dwumiesięczne bliźniaki, których zwłoki znaleziono w jednym z mieszkań w Bydgoszczy zmarły najprawdopodobniej w wyniku utopienia.

Do tragedii doszło w poniedziałek na osiedlu Okole w Bydgoszczy. W jednym z mieszkań ujawniono ciała dwóch dwumiesięcznych chłopców. O tym, że dzieci nie oddychają powiadomiła służby sąsiadka. W mieszkaniu znajdowała się wówczas także 40-letnia matka dzieci. Kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Z uwagi na stan zdrowia w jakim się znajduje nie jest możliwe jej przesłuchanie. Ojciec dzieci w chwili tragedii był w pracy.

W środę przeprowadzono sekcję zwłok 2-miesięcznych bliźniaków. Biegły jako najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci dzieci wskazał uduszenie gwałtowne w mechanizmie utonięcia, czyli utopienie. Ostateczną przyczynę śmierci chłopców będzie jednak można uzyskać dopiero po przeprowadzeniu bardziej szczegółowych badań mikroskopowych oraz badań fizykochemicznych co ma potrwać ok. 2 miesięcy.

Prokuratura od początku podejrzewała, że do śmierci chłopców nie doszło w sposób naturalny, a śledztwo jest prowadzone w kierunku zabójstwa. 

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone