Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

W lodówce ukrył sejf, a w nim narkotyki i sztabki złota [zdjęcia, wideo]

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w lodówce ukrył sejf, a w nim narkotyki oraz sztabki złota i kolekcjonerskie monety. Łącznie ujawniono blisko blisko 2,5 kg narkotyków. W mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli też broń długą. 26-latkowi grozi 10 lat więzienia.

Mundurowi wiedzieli, że 26-latek może mieć znaczne ilości narkotyków. W zajmowanym przez niego garażu i mieszkaniu ujawniono blisko 2,5 kg narkotyków.

Zabezpieczono łącznie blisko 2 kg suszu marihuany i amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 4350 porcji narkotyku.

We wnętrzu lodówki ustawionej w jednym z pomieszczeń mężczyzna ukrył sejf. Przechowywał w nim nie tylko narkotyki. Oprócz środków odurzających policjanci znaleźli w nim także wartościowe przedmioty: m.in. pieniądze, sztabki złota oraz wartościowe monety kolekcjonerskie. Mienie o łącznej wartości ponad 22,5 tysiąca złotych zostało przez śledczych zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Podczas przeszukania ujawniono również broń długą – co do legalności jej posiadania przez 26-latka wypowie się biegły.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo podejrzany może trafić do więzienia na 10 lat.

(fot. KMP w Sosnowcu)

Komentarze wyłączone