Piątek, 22 stycznia 202122/01/2021

8-miesięczne dziecko z licznymi obrażeniami trafiło do szpitala. Matka i jej konkubent zatrzymani [foto]

8-miesięczny chłopiec trafił w piątek do szpitala w Bydgoszczy z licznymi złamaniami kończyn. Do spawy została zatrzymana 25-letnia matka dziecka i jej o 3 lata starszy konkubent. Kobieta utrzymuje, że niemowlę doznało obrażeń ciała, wypadając z łóżeczka. Sprawę bada policja.

W piątek, 14 lutego 8-miesięczny chłopiec został przywieziony z kujawsko-pomorskiej gminy Mrocza do szpitala w Bydgoszczy, po tym jak pracownicy MOPS przeprowadzili interwencję w jednym z domów. Jak się okazało, niemowlę miało liczne złamania kończyn, m.in. prawej nogi i lewej ręki, a także skręcone stawy i wiele obrzęków w różnych częściach ciała.

Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 25-letnią matkę i jej 28-letniego konkubenta. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec matki dziecka. Wcześniej kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad synem oraz 4-letnią córką. 

Wczoraj, zarzuty w tej sprawie oskarżyciel przedstawił 28-letniemu konkubentowi. Mieszkaniec Mroczy jeszcze tego samego dnia stanął przed sądem, który zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.   

Za przestępstwo znęcania się grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kara ta jest wyższa w przypadku znęcania się nad osobą z różnych względów nieporadną, a także kiedy udowodnione zostanie, że przy znęcaniu stosowane było szczególne okrucieństwo.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone