Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Kompletnie pijany tata wiózł w aucie 3-letnie dziecko [wideo]

W Busku–Zdroju zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem. Jak się okazało za kierownicą siedział pijany 36-latek, a obok niego bez fotelika i niezapięta pasami bezpieczeństwa siedziała 3-letnia dziewczynka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Na ulicy Wojska Polskiego policjanci zarejestrowali wykroczenie polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 36 km/h przez kierującego hyundaiem. Pojazd zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 36-latek, a obok niego na fotelu pasażera, bez fotelika i niezapięta pasami bezpieczeństwa siedziała 3-letnia dziewczynka. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy, a policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu. Na miejsce wezwano matkę, której przekazano dziecko. Nieodpowiedzialny ojciec stanie przed sądem.   

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawą niewłaściwej opieki nad dzieckiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.    

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone