Piątek, 07 maja 202107/05/2021

Pijana matka opiekowała się 2,5-letnim synem. W mieszkaniu puste butelki i puszki po alkoholu [foto]

Policjanci zatrzymali 43-letnią matkę, która mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu opiekowała się swoim 2,5-letnim synem. Wcześniej w mieszkaniu kobiety odbywała się impreza zakrapiana alkoholem. Dziecko trafiło do placówki opiekuńczo-wychowawczej, a matka do aresztu.

43-letnia mieszkanka Siemianowic miała w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu i w takim stanie sprawowała opiekę nad swoim 2,5 letnim synem. Policjanci zastali ją po godzinie 10.00 w mieszkaniu, w którym panował nieład i brud. W pokoju znajdowały się puste butelki i puszki po alkoholu. Policjanci powiadomili o tym fakcie pracownika MOPS-u.

Chłopczyk został przekazany pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej, a matka trafiła do policyjnego aresztu. Kobiecie przedstawiono zarzut sprawowania opieki nad dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu, czym naraziła je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Jak ustalono, kobieta w przeszłości miała już ograniczone prawa rodzicielskie wobec swojej starszej córki z powodu alkoholu. Grozi jej nawet 5 lat więzienia. O tym, czy chłopczyk wróci do matki, zadecyduje sąd rodzinny. 

(fot. Policja Śląska)

Komentarze wyłączone