Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Fałszywa urzędniczka wpadła dzięki reakcji seniora. Mężczyzna zamknął ją w swoim mieszkaniu (zdjęcia)

35-letnia mieszkanka Zabrza podszywając się pod pracowników administracji okradała seniorów. Kobieta wpadła dzięki reakcji mężczyzny, który zamknął ją w swoim mieszkaniu, gdy zorientował się, że miał paść ofiarą oszustwa. Podejrzanej grozi 5 lat więzienia.

Kobieta dostała się do mieszkania mężczyzny pod pretekstem kontroli stanu licznika wody. Kiedy senior zorientował się, że chciała wyjść z mieszkania z jego portfelem z pieniędzmi oraz dokumentami, zamknął drzwi na klucz i wezwał policję.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zatrzymali 35-latkę. Kryminalni zebrali mocne dowody na popełnienie przez zabrzankę jeszcze trzech innych kradzieży. Nie oznacza to jednak końca listy zarzutów – detektywi wciąż analizują inne zgłoszenia.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzana, od lutego do kwietnia br., w dzielnicach Sośnica i Ligota Zabrska, okradła trzy kobiety, zaś w ostatnim przypadku okradziony mężczyzna zorientował się, że „urzędniczka” zabrała mu portfel.

Sposób działania zabrzanki był zawsze podobny. Dzwoniła do drzwi seniorów i podszywając się pod pracowników administracji lub instytucji zaufania publicznego, dokonywała czynności urzędowych, podczas których nakazywała okazanie dokumentów oraz gotówki, po czym odwracała uwagę starszych ludzi i okradała ich. Jedną z ofiar 35-latki była starsza kobieta, której ukradła 22 tys. zł, pozbawiając jej oszczędności życia i środków na kolejne tygodnie.

Wczoraj gliwicka policja i prokuratura zwróciły się do Sądu Rejonowego w Gliwicach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Sprawa należy do rozwojowych. W przypadku uznania winy kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Brawo pan senior, żeby tak jeszcze inne senioriny wykazywałyby się rozumkiem to wyłapalibyśmy te ścierwa na dobre.