Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Staranowali autem policjantów. Zostali zatrzymani [zdjęcia, wideo]

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wczoraj po południu potrącili policjantów z Sulechowa. Podczas zdarzenia padły strzały. Jak się okazało zatrzymani byli w przeszłości wielokrotnie notowani za przestępstwa narkotykowe.

W środę, 19 lutego po godzinie 16.00 policjanci obok miejscowości Nowy Klępsk, zauważyli samochód marki Volvo z dolnośląskimi tablicami rejestracyjnymi, obok którego stało dwóch mężczyzn. Mężczyźni na widok umundurowanego patrolu natychmiast wskoczyli do samochodu i próbowali odjechać. Policjanci chcąc uniemożliwić im ucieczkę zdążyli otworzyć przednie drzwi od strony kierowcy. Kierujący jednak uruchomił silnik i gwałtownie ruszył w tył doprowadzając do potracenie policjantów. Jeden z mundurowych zdążył jeszcze oddać strzały w kierunku uciekającego pojazdu. Potrąceni funkcjonariusze zostali odwiezieni do szpitala

Policjanci szybko ustalili tożsamość mężczyzn i podjęli działania żeby ich zatrzymać. Jeden z nich, 24-latek ukrywał się w powiecie świebodzińskim, w mieszkaniu swojej 22-letniej dziewczyny. Kobieta próbowała okłamać policjantów, że nie zna mężczyzny i nie wie dlaczego znajduje się w jej mieszkaniu. W związku z utrudnianiem pracy policjantom i ukrywaniem poszukiwanego, kobieta również została zatrzymana w policyjnym areszcie. W mieszkaniu 22-latki policjanci znaleźli zakrwawione materiały opatrunkowe. Dziewczyna w końcu przyznała się policjantom, że drugiego z mężczyzn, który jak się okazało został postrzelony, odwiozła do jego domu w gminie Sulechów.

Policjanci natychmiast pojechali do mieszkania drugiego z poszukiwanych mężczyzn. 30-latek leżał w łóżku z prowizorycznymi opatrunkami. Okazało się, że ma rany postrzałowe pleców i pośladka. Wezwana na miejsce karetka pogotowia odwiozła 30-latka do szpitala w Zielonej Górze, gdzie pilnują go policjanci. W trakcie działań okazało się, że mężczyźni uciekając ukryli samochód w lesie. Pojazd został również wczoraj odnaleziony przez policjantów i obecnie trwają oględziny kryminalistycznym.

Zatrzymani 24-latek i 30-latek są znani policjantom – w przeszłości byli wielokrotnie notowani za przestępstwa narkotykowe. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 22-latka natomiast usłyszy zarzut utrudniania postępowania, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone