Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Sześć psów policyjnych zginęło po awarii ciepłowniczej. „To dla nas ogromna tragedia”

W piątek po południu w Warszawie doszło do awarii ciepłowniczej, podczas której zginęło sześć policyjnych psów. Przewodnikom psów policyjnych udzielono wsparcia, w tym opiekę psychologów.

W wyniku awarii ciepłowniczej, do której doszło w piątek wieczorem, na warszawskiej Pradze-Północ przy ul. Jagiellońskiej, gorąca woda zalała pomieszczenia, gdzie przebywały policyjne psy.

Pieski były dla przewodników, ale i Policji „oczkiem w głowie”, miały bardzo dobre warunki i były niesamowicie zadbane. Nie były w żadnej piwnicy!‼️ Duże kojce dla psów ustawione były standardowo na powietrzu. Awarii miejskiej linii ciepłowniczej położonej w pobliżu obiektu policyjnego nie da się przewidzieć – to zdarzenie losowe. Cała tragedia trwała krótko i nie było szans na udzielenie pomocy. Każdy kto nawet próbowałaby szybko udzielić pomocy mógłby sam zginąć. Będziemy wszystko dokładnie wyjaśniać, ale na chwilę obecną nie widzimy żadnych uchybień z naszej strony. Jest to przykra sytuacja dla nas, a zwłaszcza dla przewodników piesków – poinformował insp. Mariusz Ciarka rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne, Policja Warszawa)


Komentarze wyłączone