Środa, 29 marca 202329/03/2023

Mąż postrzelił żonę z kuszy. Kobieta trafiła do szpitala

61-letnia mieszkanka wsi Kunowo w gminie Gostyń w woj. wielkopolskim została postrzelona przez męża z domowej roboty kuszy. Ofiara ataku została przetransportowana do szpitala. W sprawie wszczęto śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kobieta została postrzelona przez 62-letniego męża w swoim domu w czwartek około godziny 22. 62-latek wyszedł na chwilę z kuchni, a gdy wrócił, oddał strzał z kuszy raniąc żonę w plecy.

Kobieta uciekła przed oprawcą na podwórko, ale mąż rzucił się w jej kierunku i próbował obezwładnić, a także poddusić. Wołanie o pomoc 61-latki usłyszał jej syn, który udzielił rannej pomocy. Po chwili na miejscu pojawił się drugi z synów małżeństwa, który razem z bratem obezwładnił 62-latka i wezwał pomoc.

Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala w Gostyniu. Prokuratura zakwalifikowała atak jako usiłowanie zabójstwa. Mąż 61-latki trafił do szpitala neuropsychiatrycznego w Kościanie. Broń, z której mężczyzna postrzelił żonę była domowej roboty.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone