Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Pożar nielegalnego składowiska opon. W akcji 60 zastępów straży pożarnej (zdjęcia, wideo)

Ponad 60 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem nielegalnego składowiska opon w Raciniewie w woj. kujawsko-pomorskim, do którego doszło w piątek wieczorem. Jak mówią strażacy akcja będzie trwała jeszcze przez co najmniej kilkanaście godzin.

Do akcji gaśniczej zostały zadysponowane zespoły PSP i OSP z całego województwa, zastępy ratownictwa chemicznego i cysterny. Strażacy walczą z żywiołem z ogromnym poświęceniem.

– To były i będą najcięższe godziny w historii naszej jednostki, ale też i wielu innych, które od kilkunastu godzin pomagają nam w walce z żywiołem w Raciniewie – przekazali strażacy z OSP w Unisławiu.

Ważny jest czas i opanowanie ognia, ponieważ obok znajdują się m.in. dwie stolarnie, stacja benzynowa i zakład produkcji maseczek. Składowisko ma ok. 1,5 ha. Palą się opony na obszarze ok. 700 m2.

Jak poinformował wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz, składowisko opon jest nielegalne. Wcześniej na przedsiębiorcę nałożono kary finansowe w wysokości 2,5 mln zł.

Władze apelują do mieszkańców o pozostanie w domach i zamykanie okien, gdyż chmura dymu unosząca się nad miejscowością jest szkodliwa. Strażacy cały czas monitorują jakość powietrza w okolicy.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

(fot. Jakub Dunielewicz)

Komentarze wyłączone