Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

Bał się stracić prawo jazdy, więc poprosił koleżankę, żeby kierowała oplem. 19-latka miała 2 promile

Policjanci z Elbląga zatrzymali 19-latkę, która kierowała osobowym oplem. Jak się okazało podczas kontroli, kobieta była kompletnie pijana. Badanie alkotestem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z czwartku na piątek przy ul. Łęczyckiej w Elblągu. Policyjny patrol zatrzymał tam do kontroli opla astrę. Samochodem kierowała 19-letnia kobieta. Policjanci od razu wyczuli od niej woń alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że młoda kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, na dodatek nie posiadała uprawnień do kierowania autem.

Oplem podróżował także pasażer, z którym 19-latka wcześniej piła alkohol. Najprawdopodobniej mężczyzna nie chcąc ryzykować utraty prawa jazdy poprosił 19-latkę, aby to ona kierowała samochodem. Mężczyzna może odpowiadać za udostępnienie pojazdu nietrzeźwej osobie. 19-latce za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz 5 tys. złotych świadczenia pieniężnego, a także sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone